Msze św. w niedziele:
7.30, 9.30, 11,45 oraz 16.30

w Rojowie w sobote  o godz. 18:30 w Szklarce o godz 10:30

Mszę św. z niedzieli w sobotę

o godz. 17:00

Msze św. w dni powszednie:
w godzinach: 7:30 oraz 18.00 za wyjatkiem wtorku i czwartku

Nabożeństwa:
- nowenna do Matkie Bożej Nieustającej Pomocy
w każdą środę po wieczornej Mszy św.

- nabożeństwo różańcowe w miesiącu pażdzierniku
o godz 17.30

- Koronka do Miłosierdzia Bożego
 w każdy piątek po wieczornej Mszy św.

- nowenna do św. Jadwigi Królowej
 każdego 8 dnia miesiąca po wieczornej Mszy św.

Historia parafii

Parafia pw. Św Jadwigi Królowej została powołana do istnienia dekretem Biskupa kaliskiego Stanisława Napierały, który wszedł w życie 25 grudnia 1997 roku.

Już 14 września 1997 roku na terenie, gdzie ma powstać nowy kościół została odprawiona Msza święta podczas, której Biskup Stanisław poświęcił ziemię i krzyż oraz ogłosił także zgromadzonym licznie mieszkańcom Ostrzeszowa, że proboszczem nowej, trzeciej parafii w ich mieście został ks. mgr Jacek Pochanke. W listopadzie tego roku nowy proboszcz udał się do Rzymu, gdzie bł. Jan Paweł II poświęcił kamień węgielny nowej świątyni. Początkowo Msze święte odbywały się w tzw. „Betlejemce” pod gołym niebem. Parafian nie odstraszały nawet trudne warunki pogodowe. Proboszcz powoli organizował życie parafialne – pierwsza kolęda, odpust ku czci świętej patronki Jadwigi Królowej. Od roku 1998 trwały prace nad budową tymczasowej kaplicy by wierni mogli gromadzić się na modlitwie. Szybko prowadzone prace budowlane pozwoliły odprawić pierwszą pasterkę już wewnątrz kaplicy.

Po roku funkcjonowania parafii zbudowana została kaplica oraz pomieszczenia mieszkalne dla księży. Bardzo ważne wydarzenie miało miejsce 23 maja 1999 roku. Tego dnia biskup diecezjalny Stanisław Napierała poświęcił nowo wybudowaną kaplicę. Biskup w homilii podkreślił trud włożony w tworzenie nowej parafii oraz podziękował wszystkim zaangażowanym w jej tworzenie. Parafianie wraz z proboszczem organizowali w kolejnych latach duszpasterstwo i zaplecze materialne parafii. Organizowano pielgrzymki na Jasną Górę, ale także do grobu patronki parafii św. Jadwigi Królowej .

Kolejne ważne wydarzenie miało miejsce 27 czerwca 2003. Podczas uroczystej Mszy Świętej rozpoczęto budowę kościoła parafialnego. W lipcu 2004 roku rozpoczęto wylewanie jego fundamentów.

Oprócz ważnego zadania, jakim jest budowa nowej świątyni parafia działała od początku przede wszystkim duszpastersko. W parafii istnieją grupy modlitewne oraz nie brakowało wiele wspólnych wyjazdów i pielgrzymek do miejsc świętych.

28 maja 2006 roku to szczególny dzień radości dla parafii św. Jadwigi Królowej. W tym dniu swoją Mszę św. Prymicyjną odprawił syn parafii ks. Bartosz Ignaszewski.

Od 23 lutego do 1 marca 2007 roku nasza parafia przeżywała Misje Miłosierdzia Bożego wraz z peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego.

We wrześniu 2010 roku w diecezji kaliskiej rozpoczęła się peregrynacja wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Nawiedzenie w naszej parafii odbyło się w dniach 28 - 29 maja 2011.

W maju 2012 roku nasza parafia cieszyła się kolejnym zrodzonym powołaniem. W katedrze kaliskiej święcenia kapłańskie przyjął syn naszej parafii Ks. Paweł Ponitka. Swoją Mszę św. Prymicyjną odprawił 27 maja 2012 roku.

Parafia pw. św. Królowej Jadwigi
63-500 Ostrzeszów
ul. Jana Pawła II 4
Dobrowolne składki na budowę kościoła:
Nr konta: 16 1090 1173 0000 0000 1701 7555
Tytułem: darowizna na budowę kościoła